Choinki Warszawa z dostawą

żywy świerk pospolity cena

Żywy świerk pospolity (picea abies) lub srebrny na święta Bożego Narodzenia a sztuczne choinki w doniczce – porównanie, ceny, opinie, dostępność w Warszawie

Wybór choinki bożonarodzeniowej nie jest łatwy. Świerk pospolity, świerk srebrzysty, jodła kaukaska czy kalifornijska. To tylko te najpopularniejsze drzewa wybierane jako choinki na święta do naszych domów. Poza świeżymi, żywymi choinkami na rynku dostępne są również sztuczne choinki. Dodatkowo, pojawia się pytanie. Jeśli kupujemy żywą choinkę, lepiej wybrać tę ciętą czy doniczkową? Jak widzimy, wybór choinki naprawdę może spędzić nam sen z powiek. Jednym z najczęściej wybieranych drzewek na święta obecnie jest świerk. Czy warto go kupić? Poniżej znajdziesz kilka informacji na temat choinek takich jak: cena, wytrzymałość, charakterystyka czy odpowiednia pielęgnacja. Z ich pomocą znacznie łatwiej wybierzesz idealną choinkę do swojego domu!   

Żywa choinka w doniczce, a może choinka sztuczna? Którą warto wybrać? 

Zarówno choinki żywe jak i te sztuczne mają swoich zwolenników. Wybór tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Choinki sztuczne można wielokrotnie wykorzystywać. Są one łatwe w utrzymaniu i tak naprawdę nie wymagają naszej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie będzie ona choinką żywą. Wiele ofert, które znajdziemy w internecie, gwarantuje nam: choinka sztuczna jak żywa. Jednak, nawet jeśli jej wygląd będzie łudząco podobny do żywej choinki to nie da nam ona chociażby unikatowego zapachu lasu, charakterystycznego dla żywych drzew takich jak chociażby świerk pospolity. Stawiając z kolei na żywe choinki, czy to jodły cięte czy świerk w donicy, musimy jednak pamiętać o regularnym podlewaniu drzewek oraz wietrzeniu naszych mieszkań. Żywa choinka jest więc trudniejsza do pielęgnacji niż sztuczna choinka. Również ceny za żywe choinki mogą być wyższe od cen tych sztucznych. Jednak nie zawsze tak jest. Cena zależna jest bowiem od wielu czynników – jakości, wysokości czy trwałości drzewka.   

Świerk pospolity w doniczce, cięty świerk zwyczajny a może jodła kaukaska? Jaka choinka na święta?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup choinki żywej, to wybór jest naprawdę szeroki. Najbardziej popularnymi drzewkami bożonarodzeniowymi są chociażby: jodła kaukaska czy kalifornijska, świerk srebrzysty oraz świerk pospolity a także sosna. Każda choinka ma swoje charakterystyczne cechy. Świerk zazwyczaj ma charakterystyczny stożkowy przekrój, z kolei jodła – strzelisty. Jodła ma znacznie bardziej miękkie igły niż świerk. Dodatkowo, są one bardziej wytrzymałe. Dodatkowo gałązki sosny są skierowane ku górze. W przypadku świerku, gałązki swobodnie zwisają. Sosna wyróżnia się bardzo długimi, kłującymi igłami. Igły świerku oraz jodły są od nich zazwyczaj o połowę krótsze. To tylko kilka różnic występujących między choinkami. Również w obrębie swoich gatunków, iglaki różnią się wyglądem. Jeśli zastanawiasz się jaką choinkę wybrać, zastanów się na czym zależy ci najbardziej. Jeśli szukasz trwałej choinki do domu z miękkimi igłami wybierz jodłę. Jeśli zależy Ci na intensywnym zapachu warto postawić na świerk w donicy.    

Świerk acrocona, świerk pusch, świerk pospolity inversa, świerk nidiformis, świerk cupressina, świerk rydal – czym różnią się od siebie różne rodzaje świerków? Świerk picea abies – najpopularniejsza choinka na święta. 

W przypadku świerku, ale także innych drzew iglastych np. jodły, możemy wyróżnić kilka rodzajów tych drzew. Popularnymi odmianami świerku są chociażby: świerk acrocona o nieregularnym pokroju czy świerk pusch, który jest niski i nie osiąga zazwyczaj więcej niż 40 cm. Dość starą odmianą świerku jest świerk pospolity inversa znany również jako świerk płaczący, który wyróżnia się swoją nieregularnością i opadającymi w dół gałęziami. Z kolei świerk nidiformis to karłowata odmiana świerku, która jest niezwykle mała i gęsta. Wyjątkowym świerkiem jest świerk rydal, którego końcówki gałązek pokryte są pięknym czerwonym kolorem. Świerk ma również swoją “wąską” odmianę, którą jest cupressina. Świerk cupressina jest zazwyczaj smukły i ma stożkowy przekrój. Najbardziej znanymi odmianami świerku, które wybierane są na świąteczną choinkę są: świerk pospolity (Picea abies) oraz świerk himalajski. Świerk picea abies czyli świerk pospolity jest w Polsce bardzo popularny od dłuższego czasu. Ma on stosunkowo regularny przekrój. i gęsto ułożone gałęzie. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się także świerk srebrny (kłujący). 

Świerk pospolity w donicy czy cięta żywa jodła? Jaką choinkę kupić?

Dwoma najbardziej popularnymi drzewkami na święta są świerk oraz jodła. Oba te drzewka dostaniemy zarówno w formie ciętej jak i donicach. Świerk i jodła mimo wielu podobieństw, różnią się od siebie. Zazwyczaj mają one identycznej wielkości igły – około 2-3 cm. Jednak igły jodły są znacznie bardziej miękkie i nie opadają. Jodła jest bardziej wytrzymałym drzewkiem niż świerk, w związku z czym dłużej wytrzyma w naszym mieszkaniu Dzięki nie opadającym igłom wymaga ona także mniej sprzątania.   

Sztuczne choinki w doniczce czy żywy świerk pospolity ? Jakie drzewko wybrać? Porównanie, ceny, opinie, dostępność w Warszawie.

Sztuczne choinki w doniczce to jedna z opcji, którą mamy do wyboru przy zakupie świątecznego drzewka. Jest to dobra opcja dla osób, którym zależy na małych wymaganiach drzewa i trwałości. Żywy świerk pospolity gwarantuje jednak więcej magii, dzięki swojemu specyficznemu zapachowi oraz prawdziwym igłom. Ceny różnią się między sobą. Na cenę tę wpływa wiele czynników, jak chociażby wielkość choinki, czy w przypadku sztucznego drzewka stopień podobieństwa do żywej choinki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat choinek takich jak jodły kaukaskie i ich cechach poznaj opinie naszych ekspertów na ich temat i sprawdź ich dostępność w Warszawie! Kupując żywą choinkę warto być pewnym jej najwyższej jakości, wybieraj więc zaufanych sprzedawców!  Żywe świąteczne choinki z dostawą do Twojego domu i biura! Zamów już dziś idealną choinkę kaukaską prosto z duńskiej plantacji!

Choinka Warszawa z dostawą pod drzwi ! 

Adres

INNOVATECH

Kondratowicza 59/57

03-285 Warszawa

Adres do korespondencji

Witebska 6/10 
03-507 Warszawa 

Dane kontaktowe

690 130 897

info@choinki24.warszawa.pl

IdeaBank:
59 1950 0001 2006 1142 3804 0003

ZAPŁACISZ ZA POMOCĄ


Jodła kaukaska z Danii - choinka Warszawa premium z dowozem w obrębie Warszawy: najwyższa jakość, przystępne ceny. Tanie choinki Warszawa z dostawą dla firm, biur, instytucji publicznych, urzędów gmin, szkół, placówek oświatowych i samorządowych jak i budżetowych. Przeczytaj forum, sprawdź opinie o naszej firmie. Realizujemy dowóz po Warszawie wg dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz. Plantacje choinek jodły kaukaskiej - województwo mazowieckie zapraszamy ! Zapytaj nas o opis jodeł kaukaskich, cenę oraz dostępność. Najlepsza cena w Warszawie choinek świątecznych z dostawą pod drzwi i wniesieniem ! Obsługujemy Mazowsze tj.: Wyszków, Nowy Dwór Mazowiecki, Legionowo, Sochaczew, Mińsk Mazowiecki, Piaseczno, Pruszków, Zielonka, Ząbki, Marki, Kobiałka, Nowodwory, Młociny, Choszczówka
Jabłonna, Ożarów Mazowiecki, Otwock, Konstancin Jeziorna, Wołomin, Radzymin, Anin, Grodzisk Mazowiecki, Rembertów, Wawer, Żerań czy to Nadarzyn. Sklep online z choinkami świątecznymi do domu jak i biura. Sklep internetowy z choinkami z odbiorem w Warszawie.